Чи можна використовувати тирсу як добриво на городі

Тирса як добриво за властивістю часто порівнюють з верхнім торфом, але за умови обов'язкового розкислення ґрунту вапном. Приготувати тирсу добриво дуже просто. Вирийте траншею або яму, потім заповніть її свіжими деревними відходами, поверх посипте вапно.

Чому не можна сипати тирсу на город?

Надлишок тирси призводить до закислення ґрунту, а перекопування землі зі свіжою тирсою видаляє азот із ґрунту.. Проблема вирішується обробкою ділянки добривами – деревною золою, гною, вапном або сечовиною.

Як правильно вносити тирсу в ґрунт?

Якщо ділянка призначена під картопля, морква чи томати, то тирса, перемішані з органікою, вносять з осені. Тепле ложе для огірків, гарбуза, капусти найкраще робити навесні, змішуючи деревну стружку з гноєм. Тирса можна використовувати як мульчу.

Чи можна удобрювати город тирсою?

Тирса відмінне органічне добриво, особливо на овочевих грядках. Хоча частіше садівники та городники використовують їх як мульчу та утеплювач для певних рослин на зиму.

YouTube
Використання тирси на городі – YouTube

Як використовувати тирсу як удобрення

Кожен городник намагається всіма своїми силами підвищити родючість ґрунту, для того щоб отримувати високий та якісний урожай. До того ж спосіб повинен бути економічним та екологічно безпечним. Прекрасним засобом для харчування та розпушування ґрунту можуть бути звичайні опилки. Як використовувати тирсу як добрив.

Цей матеріал є чудовим засобом для удобрення ґрунту.

Вносити в ґрунт слід тільки свіжі опилки, тому що, перепрілими, Ви можете істотно підвищити кислотність ґрунту. Ну, а якщо все-таки вирішили внести переприлу тирсу, то необхідно внести ще й известнякову муку з метою розкислення ґрунту.

Важливо: Не рекомендується при удобренні грунту захоплюватися сосновими опилками, так як хвойні породи дерев містять у своєму складі велику кількість смоли і при цьому дуже повільно розкладаються.

У тирсі міститься велика кількість питних речовин. Але крім цього користь ще приносити і сам процес перепрівання. При цьому виділяється вуглець, завдяки якому активізуються корисна для рослин мікрофлора. У такій середовищі корисні бактериї починають розмножуватися, і їх кількість збільшується у кілька разів.

Тирси як добриво по властивості часто порівнюють з верхнім торфом, але за умови обов'язкового розкислення ґрунту известком.

Приготувати удобрення з тирси зовсім просто. Вируйте траншею або яму, потім заповніть її свіжими відходами, поверх посипте известь. Після як мінімум на рік залишаємо тирсу перегнивати. Отримане удобрення рекомендується вносити навесні під перекопування.

Тирса часто використовують як осушуючий матеріал, так як вона відмінно вбирає вологу. Це служить відмінним захистом від весняних паводків. Добре вистилали тирсою міжряддя, після дощу Вам не доведеться тупцювати у грязі на місті.

Соснова тирса захистити Ваш картопля від колорадських жуків, для цього посипте між рядками картоплі кулю соснової тирси. Нагріваючись, опилки виділятимуть хімічні речовини і специфічний запах, який відганяє колорадських жуків.

Ще опилки застосовують як мульчі. Куля тирси товщиною більше 3 см захистити ґрунт від вивітрювання вологи.Це зменшить частоту поливу рослин та збільшить їх урожайність. Наприклад, мульчування малини стане чудовим захистом кущів від шкідливих насекомих та хвороб. Це позбавить Вас від обробки відрутохімікатами, і Ваш урожай буде смачним, а головне екологічно чистим. Так само часто опилки застосовують як засіб для розпушування грунту. Цей спосіб допоможе покращити структурну будову ґрунту та його фізичні показники.

Багато садівників застосовують опилки як один із компонентів для приготування поживної суміші. Для того щоб приготувати таку суміш Вам знадобиться 20% свіжої деревної тирси від усього обсягу удобрення, а так само роблять суміш з тирси та компосту для удобрення ґрунту, 40% органічних компонентів, а все інше торф, пісок, перегній. Щоб прискорити процес перегнивання компостного удобрення, необхідно застосовувати спеціальні мікробіологічні компоненти, і тоді Ваш компост буде готовий до застосування не через 2 роки, а вже через кілька місяців.