Звідки береться інжир

Звідки походить інжир?

Карійський фікус названий за місцем, яке вважається батьківщиною інжиру – гірська область древньої Карії, провінції Малої Азії. У Середній Азії, на Кавказі, в Карпатах і Криму вирощують у відкритому грунті як цінну плодову культуру, що дає плоди – винні ягоди.

Як запилюють інжир?

Інжир запилюють крихітні оси-бластофаги, які розвиваються всередині майбутнього плоду і не можуть жити й розмножуватися без інжиру. Ці комахи й переносять пилок між різностатевими деревами. Самка-оса крилата, а безкрилий самець знаходиться в чоловічому суцвітті.

Як вирощувати інжир в домашніх умовах?

Інжир – теплолюбна рослина, оптимальна температура мікроклімату влітку – +20-25°С, узимку, у період спокою – +8-10°С. Однак протягом короткого періоду може витримувати зниження до мінус 4°С. Полив має бути рясним, особливо в період активного росту з березня по жовтень.

Інжир — Вікіпедія
Стабільну версію було перевірено 26 січня 2023. Інжи́р, фі́гове де́рево, фі́га, смоківни́ця, смо́ква ( Ficus carica ) — субтропічна листопадна рослина роду фікус ( Ficus ). Зміст 1 Ареал 2 Квітки та суцвіття 3 Плоди 4 Вирощування 5 Шкідники 6 Цікаве 7 Див. також 8 Примітки 9 Джерела 10 …